تبلیغات
علم فرهنگ زندگی - گام مثبت
گام مثبت | روانشناسی ,

اندیشه ات جایی رود وانگه تو را آنجا کشد

کوباسا روانشناس مشهور میگوید : ما گلهای پرورشی نیستیم و به نوعی گلهای خودرو هستیم .

یعنی در زندگی روی خیلی از چیزها کنترلی نداریم و دچار روز مره گی شده ایم و به روال عادی زندگی پیش میرویم و هیچ تاثیری روی زندگی خودمان نداریم . مثل: وقتی برای ورزش و سلامتی خودمان نگذاشتن ، منظم نبودن ساعات خواب و بیداری ، صبحانه نخوردن و کلا کنترلی روی خود نداریم و مطابق شرایط و محیط به زندگی ادامه میدهیم .

اکثر انسانها از تواناییهای مغزشان خوب استفاده نمیکنند و بیشتر کارهایشان از روی عادت صرف است . دکتر اریکسون میگوید : ما از کامپیوتر خانه مان بیشتر از ۲٪ استفاده نمیکنیم و در مورد کامپیوتر ذهنمان هم عینا همینطور هستیم . اگر با خوشبینی به مسئله نگاه کنیم فقط ۳ تا ۵ در صد از تواناییهای مغزمان بهره میبریم . اگر واقعا روی خودمان کار کنیم و از تواناییها و استعدادهای بسیاری که داریم استفاده کنیم پیشرفت و توسعه های عظیمی به دست می اوریم .

در واقع از یک جایی باید شروع کنیم و برای این شروع باید جرات داشته باشیم . اساسا هر تغییری یک ریسک و شجاعت می خواهد . ما خیلی چیزها را در زندگی می خواهیم ولی هیچ گام مثبتی برای آن برنمیداریم. پس بیایید شجاعت و رها بودن را تمرین کنیم .


نوشته شده توسط مهران زینال زاده در سه شنبه 26 تیر 1386 و ساعت 10:07 ق.ظ
نوشته های پیشین
+ تعریف خوشبختی+ سرطان چه نوع بیماری است!!!(قسمت اول)+ اینترنت چیست ؟(قسمت ششم)+ اینترنت چیست ؟(قسمت پنجم)+ اینترنت چیست ؟(قسمت چهارم)+ اینترنت چیست ؟(قسمت سوم)+ اینترنت چیست ؟(قسمت دوم )+ اینترنت چیست ؟(قسمت اول)+ سرخک+ جلوگیری از اشغال شدن خط تلفن به هنگام استفاده از اینترنت+ برند شوستر از رئال مادرید اخراج شد+ مارادونا: من آدم بزدلی نیستم+ خداداد عزیزی+ ریفلاکس در دوران حاملگی+ سریال یوسف پیامبر

صفحات: